Informace o nás

Novaboon Paradise - mezinárodně chráněná chovatelská stanice. Reg. číslo 188/01
Ivana, Jan, syn Luboš a dcera Marie. Psí "holky" AS Bruky / Babette 11 r - veteránka, AS Heidi 9.5 r - veteránka, kluk AS Amon 5.5 r ( žije u švagrové), ES Qinka / Qui Non 5.5 r a GS Winý / Werena 5 r.

  Do "švýcarů" jsme se zamilovali v roce 1998, kdy jsme si po pečlivém hledání v atlase psů přivezli ze Slovenska ( tehdy ještě do panelového domu ) od Maďarských hranic první apličku Babette .

  Po předchozí zkušenosti s jinými plemeny, ( pitbulteriér Jackie a velšteriér Yorika - obě fenky) nás uchvátila jak její krása, tak především povaha! Vysoká inteligence a velká vstřícnost při učení. Rychle zvládla základní povely a v bytě nezpůsobovala škodu.

Touha po dalším "švýcarovi" narostla po návštěvě první výstavy a to klubové. To vám byla ale KRÁSA!! Tolik stejně zbarvených jedinců.

V lednu roku 2000 jsme si přivezli druhou APZ Heidi a brzy po té se odstěhovali do Březence. Do rodinného domku s velkou zahradou.

V roce 2003 se k nám nastěhovala první entlička Qui Non . A jelikož apličky byli již dospělé, rozhodli jsme se pořídit Qince kamarádku, Velkého švýcarského psa Werenu.

Naše "holky" jsou členy rodiny a žíjí s námi v domě. A náš Amon Novaboon Paradise , (syn Babette a Qirse) žije s mojí nejlepší ( jedinou) švagrovou Klárkou v Liberci ( přechodné bydliště - Teplice ). Odchov štěňat je též v domě s celodenní péčí.

Vyhledávání

Vyrobeno v Březenci, Vaši Novabooňáci